Slide background
Slide background

Pytania o pobyt

Odpowiadamy na najczęściej zadawana pytania

› Kto może zostać skierowany do Państwa Ośrodka Rehabilitacyjnego?


» Odpowiedź brzmi, każdy Pacjent który w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku w pracy, zdarzenia losowego bądź w wyniku choroby doznał uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego. W następstwie doznał: Udaru krwotocznego i niedokrwienia mózgu, uszkodzenia rdzenia kręgowego, urazu czaszkowo – mózgowego, bądź choruje na Parkinsonizm oraz Stwardnienie Rozsiane (SM). Pacjenci pozostają przez cały czas pobytu pod opieką lekarzy specjalistów z dziedzin chorób wewnętrznych, neurologii, fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychologa, neurologopedów, a także wykwalifikowanego personelu opiekuńczego.


› Co muszę zrobić by móc odbyć rehabilitację?


» Aby zostać przyjętym koniecznie proszę się z nami skontaktować. Po krótkiej rozmowie telefonicznej zostanie wysłane na podany przez Państwa adres e-mail Skierowanie do Assumedica Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej. Skierowanie musi wypełnić lekarz prowadzący oraz fizjoterapeuta. Następnie należy je do nas odesłać, celem przystąpienia do kwalifikacji na oddział rehabilitacyjny.


› Jaki jest czas rehabilitacji Pacjenta?


» Trudno w prost odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego z jakim Pacjentem mamy do czynienia, czasu który upłynął od pojawienia się choroby bądź wypadku po którym stan zdrowia Pacjenta uległ zmianie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest stan zdrowotny oraz chęć współpracy Pacjenta z zespołem terapeutycznym etc. U jednego pacjenta proces rekonwalescencji będzie dłuższy u innego krótszy. Nie mniej jednak naszym nadrzędnym celem jest maksymalne poprawa sprawności ruchowej lub zmniejszenie dolegliwości bólowych u Pacjentów, by mogli cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi.


› Czy podczas pobytu bliskiej mi osoby w Państwa Ośrodku będę mógł ją odwiedzać?


» Nie ma żadnych przeszkód ku odwiedzinom Państwa bliskich. Im większe wsparcie będzie ze strony rodziny tym Pacjent będzie bardziej zmobilizowany do działania, a tym samym do osiągania coraz to lepszych wyników. Należy pamiętać iż wsparcie psychiczne naszych bliskich w tak trudnych etapach życia jakim jest ciężka choroba lub chwilowa niesprawność jest nieocenione. Ośrodek dla odwiedzających czynny jest codziennie od 14:00 do 19:00.


› Jestem z daleka, chciałbym być przy bliskiej mi osobie w tych trudnych dla niej chwilach. Czy jest możliwość zatrzymania się u Państwa w Ośrodku?


» Niestety, ale nie dysponujemy na obecną chwilą pokojami dla osób bliskich naszych pacjentów. Jednak aby wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom w niedalekiej odległości od naszego Ośrodka Rehabilitacyjnego znajdują się dwie agroturystyki z którymi w tym zakresie współpracujemy. Wystarczy skontaktować się z nami aby zarezerwować miejsce noclegowe.


 › Co zabrać na  oddział rehabilitacji neurologicznej?


»Dowód tożsamości,
»Skierowanie do Assumedica Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej wypełnione przez lekarza prowadzącego i fizjoterapeutę (dokument przesyłany jest każdorazowo do rodziny Pacjenta celem kwalifikacji).
»ksero dokumentacji leczniczej (wyniki badań dodatkowych, konsultacji specjalistycznych oraz karty informacyjne z leczenia szpitalnego),
»kapcie pełne,
»klapki pod prysznic,
»piżamę lub koszulę nocną – 3 komplety,
»bieliznę osobistą,
»szlafrok,
»przybory toaletowe (mydło, szampon, szczotkę i pastę do zębów, grzebień, przybory do golenia itd.);
»ręczniki (duży i mały po 4 szt.),
»stale przyjmowane leki na cały okres pobytu,
»środki pomocnicze typu pampersy lub pieluchomajtki na pierwszy miesiąc pobytu,
»kartę zaopatrzenia w wyroby medyczne wystawioną przez NFZ (jeśli jest),
»wygodne ubranie bawełniane do ćwiczeń, które umożliwi swobodny dostęp do zajętej chorobowo części ciała (np. krótkie spodenki, koszulka na ramiączkach, dres),
»zmienne obuwie do ćwiczeń np. adidasy.