Slide background
Slide background

O Nas

O Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej Assumedica

AssumedicaOśrodek Rehabilitacji Neurologicznej to prężnie rozwijająca się placówka lecznicza oferująca rehabilitację neurologiczną dla osób z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. U których w wyniku zdarzeń losowych doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego, są po urazach czaszkowo – mózgowych lub w przebiegu chorób doszło do: Udaru krwotocznego i niedokrwienia mózgu. Jak również osób cierpiących na Parkinsonizm oraz Stwardnienie Rozsiane.

Nasza oferta skierowana jest do Pacjentów nawet ze znacznym nasileniem objawów chorobowych. Pacjenci pozostają przez cały czas pobytu w ośrodku pod opieką specjalistów z dziedzin chorób wewnętrznych, neurologii, fizjoterapii, psychologii, neurologopedii, a także wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego i opiekuńczego. Naszym nadrzędnym celem jest maksymalne usunięcie procesu chorobowego, zwiększenie sprawności ruchowej Pacjentów, by mogli cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi.

„…każdy człowiek, nawet chory ma,

nieograniczony potencjał…”
                                                                                                Dr H. Kabat

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rehabilitację neurologiczną Pacjenta w ramach turnusów stacjonarnych 30 dniowych.

Ośrodek zlokalizowany jest w malowniczej górskiej miejscowości Jugów, w województwie Dolnośląskim u podnóża Kalenicy (964m n.p.m.) pomiędzy aglomeracją Dzierżoniowską, a Noworudzką.
Przy tworzeniu Ośrodka za podstawowy cel postawiliśmy sobie stworzenie miejsca w którym będziemy mogli zapewnić naszym Pacjentom komfortowe warunki pobytu, bazę najlepszych specjalistów z dziedziny Neurologii i Fizjoterapii oraz poczucie bezpieczeństwa i ciepłą domową atmosferę.

Oferujemy komfortowo wyposażone pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe z łazienkami, radioodbiornikami i niezbędnym wyposażeniem meblowym. Obiekt pozbawiony został wszelkich barier architektonicznych, a cała infrastruktura dostosowana została do osób z ograniczeniami ruchowymi.

Opieka nad schorowaną osobą to ogromne wyzwanie wymagające czasu, wiedzy i umiejętności. Z własnego doświadczenia wiemy jak trudne jest jednoczesne pogodzenie codziennych obowiązków z opieką nad bliską nam schorowaną osobą.

Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej to miejsce, w którym życzliwość i rodzinna atmosfera to standard. Wiemy, iż opieka nad osobami schorowanymi wymaga gruntownego przygotowania i stałej gotowości pomocy, dlatego staramy się stale podnosić kwalifikacje naszego personelu.