Slide background

Slide background

Pytania o pobyt

› Kto może zostać skierowany do Państwa Ośrodka?


» Odpowiedź brzmi, każdy Pacjent który w wyniku wypadku bądź choroby doznał uszkodzenia Układu Nerwowego w przebiegu chorób: Udaru krwotocznego i niedokrwienia mózgupo uszkodzeniu rdzenia kręgowego, po urazach czaszkowo-mózgowych, choroby Parkinsona oraz Stwardnienia Rozsianego (SM). Pacjenci pozostają przez cały czas pobytu w ośrodku pod opieką lekarzy specjalistów z dziedzin chorób wewnętrznych, neurologii oraz psychologii, fizjoterapeutów, pielęgniarek, logopedów a także wykwalifikowanego personelu opiekuńczego.


› Jaki jest czas rehabilitacji Pacjenta po udarze?


» Trudno w prost odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od czasu który upłynął od pojawienia się choroby bądź wypadku po którym stan zdrowia Pacjenta uległ zmianie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest stan zdrowotny oraz chęć współpracy Pacjenta z zespołem terapeutycznym etc. U jednego pacjenta proces rekonwalescencji będzie dłuższy u innego krótszy. Nie mniej jednak naszym nadrzędnym celem jest maksymalne podtrzymanie sprawności ruchowej Pacjentów, by mogli cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi.


› Czy podczas pobytu bliskiej mi osoby w Państwa Ośrodku będę mógł ją odwiedzać?


» Nie ma żadnych przeszkód ku odwiedzinom Państwa bliskich. Im większe wsparcie będzie ze strony rodziny tym Pacjent będzie bardziej zmobilizowany do działania, a tym samym do osiągania coraz to lepszych wyników zdrowotnych. Należy pamiętać iż wsparcie psychiczne naszych bliskich w tak trudnych etapach życia jakim jest ciężka choroba jest nieocenione. Ośrodek dla odwiedzających czynny jest codziennie od 14:00 do 19:00.


Jestem z daleka, chciałbym być przy bliskiej mi osobie w tych trudnych dla niej chwilach. Czy jest możliwość zatrzymania się u Państwa w Ośrodku?


» Niestety, ale nie dysponujemy na obecną chwilą pokojami dla osób bliskich naszych pacjentów. Jednak aby wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom w niedalekiej odległości od naszego Ośrodka Rehabilitacyjnego znajdują się dwie agroturystyki z którymi w tym zakresie współpracujemy. Wystarczy skontaktować się z nami aby zarezerwować miejsce noclegowe.


 › Co zabrać na oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy oraz oddział rehabilitacji neurologicznej?


»Dowód tożsamości,
»Legitymację emeryta/rencisty (jeśli Pacjent posiada),
»ksero dokumentacji leczniczej (wyniki badań dodatkowych, konsultacji specjalistycznych oraz karty informacyjne z leczenia szpitalnego),
»kapcie pełne,
»klapki pod prysznic,
»piżamę lub koszulę nocną – 3 komplety,
»bieliznę osobistą,
»szlafrok,
»przybory toaletowe (mydło, szampon, szczotkę i pastę do zębów, grzebień, przybory do golenia itd.);
»ręczniki (duży i mały po 3 szt.),
»stale przyjmowane leki na cały okres pobytu,
»środki pomocnicze typu pampersy lub pieluchomajtki na pierwszy miesiąc pobytu,
»kartę zaopatrzenia medycznego (karta „na pampersy”),
»wygodne ubranie bawełniane do ćwiczeń, które umożliwi swobodny dostęp do zajętej chorobowo części ciała (np. krótkie spodenki, koszulka na ramiączkach, dres),
»zmienne obuwie do ćwiczeń np. adidasy.