Slide background

Slide background

O Nas

Assumedica – Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej to prężnie rozwijająca się placówka lecznicza oferująca rehabilitację neurologiczną dla osób z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego w przebiegu chorób: Udaru krwotocznego i niedokrwienia mózgu, po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, po urazach czaszkowo – mózgowych, choroby Parkinsona oraz całodobową opiekę medyczną nad Pacjentami w każdym wieku wymagającymi stałego wsparcia zespołu medycznego.

 

Rejestru Podmiotów Leczniczych Wojewody Dolnośląskiego Nr księgi 000000194580
Oznaczenie organu: W – 0 2

Nasza oferta skierowana jest do Pacjentów nawet ze znacznym nasileniem objawów chorobowych. Pacjenci pozostają przez cały czas pobytu w ośrodku pod opieką lekarzy specjalistów z dziedzin chorób wewnętrznych, neurologii oraz psychologii, fizjoterapeutów, pielęgniarek, neurologopedy a także wykwalifikowanego personelu opiekuńczego i terapeutycznego. Naszym nadrzędnym celem jest maksymalne podtrzymanie sprawności ruchowej Pacjentów, by mogli cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi.

„…każdy człowiek, nawet chory ma,

nieograniczony potencjał…”
                                                                                                Dr H. Kabat

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rehabilitację neurologiczną Pacjenta w ramach turnusów stacjonarnych, rehabilitacji dziennej, a także opieki pielęgniarskiej w domu pacjenta.

Ośrodek zlokalizowany jest w malowniczej górskiej miejscowości Jugów, w województwie Dolnośląskim u podnóża Kalenicy (964m n.p.m.) pomiędzy aglomeracją Dzierżoniowską, a Noworudzką.
Przy tworzeniu Ośrodka za podstawowy cel postawiliśmy sobie stworzenie miejsca w którym będziemy mogli zapewnić naszym podopiecznym komfortowe warunki pobytu, poczucie bezpieczeństwa i ciepłą, domową atmosferę.

Oferujemy komfortowo wyposażone pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe z łazienkami, radioodbiornikami i niezbędnym wyposażeniem meblowym. Obiekt pozbawiony został wszelkich barier architektonicznych, a cała infrastruktura dostosowana została do osób z ograniczeniami ruchowymi, a także osób starszych.

Opieka nad schorowaną osobą to ogromne wyzwanie wymagające czasu, wiedzy i umiejętności. Z własnego doświadczenia wiemy jak trudne jest jednoczesne pogodzenie codziennych obowiązków z opieką nad bliską nam schorowaną osobą.

Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej to miejsce, w którym życzliwość i rodzinna atmosfera to standard. Wiemy, iż opieka nad osobami schorowanymi wymaga gruntownego przygotowania i stałej gotowości pomocy, dlatego staramy się stale podnosić kwalifikacje naszego personelu.